osu!

strona fanowska dźwiękogry osu!

Dark Hunted Ghost:
Popatrzyłem się na posta Mustanga, myślę, przydało by się free pp, ale cóż w mapach Mustanga jest zawsze coś podejrzanego. Patrzę, a ta mapa ma 4min+, hmm zagrałem raz, stwierdziłem że Mustang chyba ma coś z głową skoro uważa że taka mapa to free pp :). Free pp to np. to: https://osu.ppy.sh/b/304210&m=0 a raczej coś co podchodzi pod free pp bo ono samo w sobie nie istnieje. Istnieją tylko mapy które jest łatwiej przejść aby dostać te pepesy.
Czytaj całość...
Mustangx:
W teorii można kiblować, ale w praktyce bardzo rzadko [w porównaniu np. do Polski] takie sytuacje się zdarzają, z dwóch powodów:
1) wychowanie dzieciaka, rodzice kładą dużo nacisku na edukacje i często od dziecka wpajają im powinność nauczania, w sensie, traktują to jako rzecz oczywistą, wiele osób chodzi tam zresztą do specjalnych szkół a'la korepetycje, zwie się to "profesjonalnie" juuku.
2) Z reguły szkoła i tak przepuszcza takich, co u nas często by nie zdali, bo u nich myślą bardziej, więc jeśli ktoś po gimnazjum chce skończyć szkołę [po gimnazjum nauka nie jest już obowiązkowa], to i tak jak zostanie, to się wiele nie nauczy, bo nastawienie się nie zmieni, więc ich przepuszczają. W liceum też się tak zdarza, bo na uniwersytety tak wiele osób nie idzie.Czytaj całość...
Gufat:
Dobre mapy cs5 są mocno hardcorowe. Masz jakeiś jeszcze
https://osu.ppy.sh/b/265643
http://osu.ppy.sh/b/110628
https://osu.ppy.sh/b/116938
http://osu.ppy.sh/b/137840
https://osu.ppy.sh/b/180423
http://osu.ppy.sh/b/383536
https://osu.ppy.sh/b/96391
https://osu.ppy.sh/b/64266
http://osu.ppy.sh/b/85494 (ta nie jest mocno trudna)
https://osu.ppy.sh/b/87764 (ta też)
https://osu.ppy.sh/b/50354
Czytaj całość...
Zuy Shundey:
Ta mapa to pokaz artystyczny.

Hertil poddal sie z HR po jednej grze

Hertil nauczyl sie mapy i try harduje teraz
Replay co miss
Czytaj całość...
Zuy Shundey:
Najtrudniejsze rankingowe mapy które są rankingowe i nie są TAG4

Mapa z jumpami - atama no taisou
Mapa z długimi streamami - freedom dive
Najtrudniejsza mapa typu fast single - tu jest mi ciężko coś wskazać, bo wszystkie są niewiarygodnie trudne. Ja bym obstawiał adults toya
No i jeszcze image material jest trudny, bo 260 bpm streamy
Czytaj całość...
Gufat:
Napisałem poradnik, jeszcze nie pełny, ale z czasem dokończe. Wklej to

Jak grać w tą głupią grę
1. Podstawy
Ta gra jest prosta jak budowa cepa. Są trzy elementy które trzeba poprawnie wykonywać – kółka, slidery i spinnery. Opanowanie tego zajmuje 5 min, wymasterowanie 4 lata :) Ale do rzeczy.
Kółka – Przecież klikam w te kółka, a nadal w nie nie trafiam. Jak? Do kółka zbliża się pierścień zwany approach circle. Musisz kliknąć wtedy kiedy pierścień będzie praktycznie dotykał kółka. Staraj się wyczuć rytm – na wyższych poziomach trudności nie ma czasu na obserwowanie tych pierścieni. Im dokładniej trafisz tym więcej punktów dostaniesz - 50, 100 albo 300
Slidery – jak się zaczyna to klikasz na niego i przytrzymujesz przycisk. Zacznie się przesuwać kółko z otaczającym go pierścieniem. Co najważniejsze, kółko porusza się samo, ty masz nadążyć za kółkiem, a nie go przesuwać. Musisz utrzymać kursor w pierścieniu, inaczej stracisz combo.
Spinnery – tutaj chyba nie trzeba nic tłumaczyć. Nie martw się że wolno kręcisz, byle zaliczyć. Tempo kręcenia spinnerów jest ważne jak chcesz mieć top 50 na danej piosence, jak nie to nie ma się co starać. Wykorzystaj ten czas kiedy trwa spinner do odpoczynku.
Prosta plansza dla początkujących
sam go używam. Dobry, czytelny skin, bez niczego niepotrzebnego. Wiem że nie widać tak jak trafisz kółek na 300 punktów, ale tak ma być. Już na hardach to przeszkadza.
Co jeszcze? – Zaznacz w opcjach – ignoruj wszystkie skórki beatmap.
Czytaj całość...
https://osu.ppy.sh/ss/1735961
2 ostatnie score'y są z 5 czerwca, potem kolejny z 10 czerwca, potem z 15 i najlepszy z dziś [20 czerwca]. Co 5 dni. Widać progress, niby. Water Horizon to taki osu!maniowy the big black.
Czytaj całość...
Dark Hunted Ghost:
No to masz duży progress, jako tyle podniosłeś acc

Mój progress:
http://osu.ppy.sh/ss/1736015
Po trzech miesiącach grania insejnów + 10 % acc
Czytaj całość...
Mustangx:
Ja zacząłem od 3 lvla, bo pierwszych nawet nie sprawdzałem. :) A te z 3 lvla na SS.
Z 4 już zrobiłem na S z kilkoma 200, a z 5 mam problemy...
Czytaj całość...
Mustangx:
Nie.
Mechanik działa z większą precyzją i nie jest tak, że jak musisz klikać coś bardzo szybko, często te same klawisze, to Ci się zacina i mimo, że kliknąłeś, to klawiatura nie "odczytuje tego". Ps, to nie problem tylko mojej gumiakowej klawiatury, bo na początku myślałem, że to moja tak działa, bo jest stara.
A co do rankingowych map. Jak widać, wymagają.
Patrz EXTRA only my railgun dla manii, 42 lv.
3/4 mapy składa się z tego
https://i.ppy.sh/669a90e2ee64f8d0c9cc2cad4e2fad59650d815e/687474703a2f2f7075752e73682f3356386d652e706e67
Zapewne są momenty, w których slidery są na wszystkich 7 liniach.
Czytaj całość...