osu!

strona fanowska dźwiękogry osu!

Hertil:
jest dobry
gra w standarda samą klawiaturą
A wy się uważacie za prosów. :D
Ostatnio próbowałem grac jednym palcem na 4k normalu na manii.
W porównaniu z tym singletapping w standardzie na 4star jest wolny. :)
---
rasenshuriken:
https://osu.ppy.sh/b/343841
Jeszcze jedno, spróbuj sobie to, po kolei, jak daleko zdołasz. No i jeszcze pamiętaj o manipulowaniu speed setem [F3/F4]. Graj tak, aby sprawiało Ci to jednocześnie wyzwanie, ale też nie bylo dla Ciebie niekomfortowe. Ja np. gram w 4k Novice'a na speed secie 13, na 14 też bym dał, ale tak od 16 mapka jest szybsza niż The big black, więc.. :)
---
Dat feels, kiedy jestem 169 na 171... :)
Czytaj całość...
Mustangx:
Ofkorsowi czy Eziosowi jakos idzie to bez problemu
więc tak, łatwiej :D
Zresztą, widać porównanie tego, ile osób ma kilka tysięcy na standardzie, a ile ma kilka tysięcy na manii. Z góry mówię, nie, nie dlatego, że w manię gra więcej osób. Po prostu w manii trudne mapy zaczynają się od normala, gdy w standardzie trudne mapy to jakieś insane'y dopiero. :)
Dlatego w standardzie część osób zatrzymuje się później, niż część osób zatrzymuje się w manii.Czytaj całość...
Ofkorse:
Ja nie wierzę, że gadam z gościem, który jest 9k w osu, a nie ogarnia tego.
Prosiłeś o linka?
Nie.
Ja też powinienem powiedzieć, żebyś dał link do tych swoich wolnych mapek.
No więc, powiem to spokojnie, bo szkoda mi się denerwować niewiedzą innych.
Te trudniejsze mapki z osu!manii są unranked, bowiem zaprawdę mało osób jest je w stanie w ogóle passnąć i wykorzystują zdecydowanie zbyt trudne patterny.
Ale skoro tak bardzo chcesz.
https://www.dropbox.com/s/2z2detxb18un51a/%284k%29%20The%20Quick%20Brown%20Fox%20-%20The%20Big%20Black.osz
Zresztą, porównaj sobie gwiazdki i widać, co gorsze. :)
Czytaj całość...
Ofkorse:
No nie? I ja ogarniam, co oznacza mapka ver. mania, a co oznacza mapka przekonwertowana. :)
Poza tym, skoro to ja próbuję udowodnić coś innym, to ciekawe, kto docina pod każdym moim postem.
Napisze, że jestem top10k w manii?
"Top10k w manii to top40k w standardzie".
Napisze, że top100 w PL
podobnie
Więc nie byłbym taki przekonany, kto komu próbuje coś udowodnić. Faktem jest, że 10k w manii to 10k w manii i gdzieś mam, ile to jest w przełożeniu na inne tryby, Ty próbujesz mi udowodnić tym gadaniem fakt, że standard jest trudniejszy, to się bronię, tyle. :P
Więc keep calm and chill your butthurt.
http://www.pown.it/4134Czytaj całość...
Mustangx:
Co do prędkości to bym to polemizował, ale owszem, aima nie wymaga wcale, ale aima zastępuje, jak to nazwałeś, reading, bo faktem jest, że nie muszę celować na mapie, ale muszę za to wiedzieć, który klawisz powinienem nacisnąć w tym momencie, a na to czasem nie ma zastanowienia. Szczerze, mam gdzieś, który tryb jest trudniejszy, ale jak mi ciągle docinacie tekstami typu powyżej, to generalnie czasem odechciewa mi się tu pisać. Bo przecież "jak gra w manie, to nie ma skilla, to na pewno te top101 nic nie znaczy".Czytaj całość...
Mustangx:
Wymaga.
W poradniku nawet jest, aby cały czas, cały, trenować staminę i accuracy.
Dokładniej tutaj:
"Train your accuracy and stamina: Accuracy is the biggest contributor to your score. Someone who achieves an SS can still be beaten by someone who broke his combo midway but hit an insane amount of MAX (the rainbow 300s). But MAXs can prove to be pretty difficult to hit. Make sure to try and hit the notes as accurately as possible, it not only gives you a better score, but also helps in learning harder patterns when you have the habit of hitting 75%+ MAX. But no matter how epic your accuracy, a song that keeps a tiring pattern going for a while will tire you out. Some songs have easy patterns but the length and speed of it all makes your arms turn to jello by the halfway point. To train stamina, all you can do is keep playing stamina songs until your stamina improves. A good thing to practice on are the harder 4k mania songs, since they're mostly easy to read but requires lots of stamina.
"
Zresztą, bądźmy szczerzy. Nie obejrzałeś tego co wysłałem, nie?
Po prostu nie masz zbytnio porównania manii ze standardem. Stamina jest tutaj bardzo, bardzo ważna, bo tyle o ile w osu masz streamy po 10sekund, to tutaj masz klikanie bez przerwy bardzo szybko przez pół mapy.
Czytaj całość...
Dark Hunted Ghost:
Nie

Gufat:
Ta mapa jest niedokończona, nie wszystkie poziomy trudności są zrobione do końca. Poza tym ta mapa nie jest na approved/ranked. Gdyby twórca się o to starał musiał by usunąć poziom z ar 10 od 10, zmienić nazwy poziomów trudności (teraz może być co najwyżej easy, normal, hard, insane, extra, o żadnym 0108 czy skystar nie może być mowy. Ewentualnie można dać Skystar's extra)
Po za tym niektóre patterny są nierankingowlane :)
Czytaj całość...
Gufat:
Moja hipoteza:
Przyjmijmy że jestem maperem
- Zrobię sobie mapkę, taką trudną, streamami i jumpami. I dowalę ar 8, niech się męczą :O
Czytaj całość...
Mustangx:
Znaczy, nie wiem, może na standarda jest dobry, ale tutaj po prostu jest zbyt przezroczysty [nawet przy przyciemnionym na maxa tle nie jest taki czytelny jak domyślny], no i te dodatki [w sensie, zamiast proste 300, to jakieś kolorowe + jakiś napis + jeszcze ile punktów dało czy coś] trochę dezorientuje na szybszych mapkach. Ja w sumie nie szukałem jeszcze skinów do manii, bo jak do tej pory to przyznam, że domyślny jest b. dobrze zrobiony, czytelny, prosty, a zarazem nie jest taki brzydki, no i plusem jest to, że slidery wyglądają jak prostokąty, a nie jak dwa złączone linią klawisze, bo to też jest słabo czytelne. ;fCzytaj całość...
Mustangx:
a co to da, w sensie, jakieś nowe opcje czy coś?

Ofkorse:
Myślę, że gdyby wszystko było takie łatwe
to oni by to zrobili w dzień.
Ale chyba nie jest. :D
Znaczy, nie tyle co samo zrobienie teamu, ale funkcje, żeby to miało sens, a nie, żeby było i już.
---
https://osu.ppy.sh/ss/1770572
podsumuje to 2 słowami
Big black
lol, ludzie komentują tą mapę nawet gdy jest "Not submitted" i większość komentów to "how its' possible comment?!"
Czytaj całość...