osu!

strona fanowska dźwiękogry osu!

Mr Patrick:
Fajnie. Ale już nigdy nie próbuj wbijać SSek. Dlaczego? Po prostu, nie opłaca się. Zanim zrobisz SS, musisz podchodzić do mapy dziesiątki razy. Jeżeli wpadnie SSka podczas zwykłego robienia FC, albo poprawiania accuracy to jak najbardziej. Ale jeżeli starasz się podwyższyć acc z 99,80% do 100%, to wysiłek i czas jaki to włożysz nie jest tego warty. W tym czasie mógłbyś zrobić full combo na kilku innych mapkach, albo grać na jakiś szybkich mapach które polepszą twoje umiejętności.Czytaj całość...
Mustangx:
I Ty uważasz to za pro tipa? :)

Mr Patrick:
Pro tip ode mnie:
Graj tyle ile potrafisz, ale nie zapominaj o rozwijaniu skilla. Jeśli uważasz, ze dane mapki są już dla Ciebie za łatwe, nie wiem, co 5 gra to SS, albo nudzi Cię to po prostu, przerzuć się na a) trudniejszy poziom, b) więcej star ratingu, c) większe AR. Jeśli dana mapka Ci nie podchodzi - NIE GRAJ W NIĄ 50 RAZY. Nie ma sensu grać w mapę, która z początku wywala Ci długiego streama, że failujesz na początku. Prawdopodobnie jesteś po prostu za wolny i rzucanie się na głęboką wodę nic nie da, to zresztą też widać najlepiej na manii, ale na standardzie też tak jest. Przerzuć się na inną, może troszkę łatwiejszą, a może trudniejszą, ale którą ogarniesz lepiej (są takie mapy, które mimo, że mają trudniejsze patterny - czyli techniki mappowania, a nawet są szybsze, to jakoś po prostu Ci lepiej idą). Potem, np. za tydzień, wróć do tej mapy co Ci nie szła. Jeśli wszystko poszło dobrze, gwarantuję Ci, że dojdziesz o wiele dalej lub passniesz ją, a jeśli już to zrobiłeś na np. B, to podniesiesz swojego ranka.
Czytaj całość...
Ofkorse:
Ale Blizzard zaczął stosować tego określenia w stosunku do wowa. :) Czy to w stosunku do Warcrafta, czy to w stosunku do The Lost Vikings, czy to w stosunku do Diablo, czy też pierwszego Starcrafta - nie padało takie określenie. Tak się składa, że jestem fanem Starcrafta i Diablo, a w The Lost Vikings grałem, to wiem. Niby tam mieli jakieś pomniejsze gry też, ale wątpię, by też użyli tego znaku.
To dlatego ludzie kojarzą to głównie z tego.
Zresztą, Bungie też istnieje od 1991. :P
Że tak powiem - chciałeś mi pojechać, ale skończyło się jak zwykle. :D
Możesz spróbować z muzyką, byle nie dotyczyło azjatyckiej, bo tu też wiem prawdopodobnie więcej. Albo z filmami, bo oglądam głównie horrory.
Czytaj całość...
Dark Hunted Ghost:
Widziałem, na samym początku myślę: hmm to jest trudne ale do przejścia, ale jak się zaczęła jazda to stwierdziłem, że należy zainwestować w jakieś specjalne ręce wspomagane czy coś.
Tak wgl to coraz lepiej mi idzie :): https://osu.ppy.sh/ss/1789220
Czytaj całość...
Dark Hunted Ghost:
Tiaaa :), w mojej gildii jest może ze 2 osoby które to wymówiły poprawnie za pierwszym razem, reszta po prostu stwierdziła, że prościej jest mówić "Kuro". Swoją drogą jakoś bardziej mi właśnie to "Kuro" podchodzi i na OSU zmieniłbym sobie z Ezios311 na Kuro311, co najprawdopodobniej zrobię jak kupie supporta (ciekawe kiedy to będzie). Eziosa już nigdzie nie używam jak się gdzieś rejestruję od paru lat, jakiś taki zbyt przestarzały się zrobił czy coś w tym stylu.Czytaj całość...
Gufat:
Godosz :), ja już poziom wyżej na S zrobiłem.

Dark Hunted Ghost:
Na low mapach chyba jedna ręką łatwiej jest. I swoją drogą to w Taiko to pp się naprawdę łatwo wbija na start w porównaniu z manią :). Już 350+pp mam, gdy w manii ciągle poniżej tego progu. A Taiko ile grałem? Pół godziny ogółem, jeśli nie liczyć tych rozgrywek sprzed 2 lat.
Czytaj całość...
Mustangx:
Ja tam jestem zdania, że lepiej zapłacić, bo wtedy jest znacznie mniej nubków i innych ludzi bez chrustu chociażby. Zapłaciłbym nawet za Heroes of the Storm jak już wyjdzie, ale Blizz się uparł na f2p.
Czytaj całość...
Ofkorse:
mam mało miejsca na dysku [dysk 120GB], a słyszałem, że to z 20gb zajmuje, ja mam jedynie jakieś 17. :D

Z tego co od znajomych słyszałem, oni uczyli się grać głównie ze sobą multi.
Czytaj całość...
Mustangx:
Czego ja mam się nauczyć, jak oni mnie rozwalą zanim spróbuję cokolwiek zrobić :)
Dzisiaj jak trafiłem na gościa o poziomie podobnym do mojego to graliśmy 40 minut, rozwinąłem wszystko na full, zrobiłem deathballa (wszystkie jednostki jakie mam w formacji kuli :)), jego bazę zrównałem z ziemią w pół minuty. Ale co coś mu rozwaliłem to on stawiał od nowa, jak hydra, więc zrobiłem ragequit.
A tak to np. miałem okazję pograć z gościem z platyny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Logiczne, że dam mu radę, w końcu mam SC już 4 dni
Czytaj całość...
Ofkorse:
rasenshuriken:
Imo CtB nie należy do łatwych gier, ale porównując go z pozostałymi modami w osu, to tak wypada. Bo owszem, tam trzeba mieć i dobry refleks i precyzję [hardy już takie łatwe nie są], ale mimo wszystko, w manii easy tak naprawdę sprawiają z początku trudność [dla przykładu, w CtB przechodzę, zupełnie w to nie grając, easy bez problemy i normale też, hardy na B pewnie też bym przeszedł], w standardzie normale czy hardy też ludziom sprawiają problemsy.Czytaj całość...