osu!

strona fanowska dźwiękogry osu!

Dark Hunted Ghost:
Standardowo 10 ._.
I Ofkors ma rację, speedset nie ma znaczenia na to kiedy trzeba kliknąć, tylko wymagany czas reakcji jest mniejszy, trzeba być szybszym. Zapewne jest jakieś powiązanie pomiędzy szybkością Twojego kliknięcia a tym ile na takim czymś wytrzymasz, ale na pewno różnica pomiędzy wysiłkiem nie jest wielkie, zresztą ten wysiłek będzie tak jak Ofkors napisał, spowodowany tym, ze gdy widzisz bardzo szybko jadący prostokąt to będziesz mocniej walił w klawiaturę niż w przypadku wolnego prostokąta. Każdy gra na takim speedzie jaki mu pasuje, aby się wyrabiał.Czytaj całość...
Ezios:
wszystko jasne :) Zresztą, zważaj na to, masz mechanika, na mechaniku się mniej męczy, bo wystarczy draśniecie przycisku.
A co do reszty, to co niżej.
https://osu.ppy.sh/ss/1863323
speed 12, od tego, że kciukiem nie ruszałem przez 4 minuty boli mnie w zgięciu :) A chciałem poćwiczyć 7k. Also, co do tego, że każdy gra na takim speedzie jaki mu pasuje. No oczywiscie, nikt nie będzie zmuszać kogoś do grania na wyższym, ale im większy speed, tym generalnie masz lepszego progressa, o ile go mniej więcej ogarniasz, ćwiczysz sobie reading, palce, etc.
Czytaj całość...
Ezios:
ja nie gram dla jak najlepszego passa, ja ustawiam sobie taki speedset, by nie klikać randomowo, ale też po to, by nie ogarniać całej mapy od tak, no bo to już mnie niczego nie nauczy, a tak jak przy różnych momentach się potknę albo przy dłuższych kilkunastosekundowych fragmentach będę się mylić, to wiem, że to jest idealna mapka do ćwiczenia readingu. A insane'y się na reading głównie przechodzi. ;f
Ale tym sposobem to możesz sobie każdą mapę ustawić odpowiednio, by nie była na staminę. No prawie, bo jak ustawisz sobie the big blacka [z góry mówię, wersja na manie, nie przekonwertowane], to będziesz widzieć na ekranie następne 10 sekund piosenki i przez to tylko sobie pogorszysz.
Czytaj całość...
Hertil:
Ewentualnie jeszcze jedna taka rozkmina, o której ostatnio myślałem, chyba przedwczoraj albo 3 dni temu
"Co by się stało, gdybyś wynalazł maszynę czasu, cofnął się do czasów, gdy twój dziadek był w gimnazjum, po czym odbiłbyś mu jego dziewczynę, która okazałaby się Twoją babcią? Wtedy dziadek nie byłby z babcią, więc nie zrobiłby twojego ojca, a ten nie zrobiłby Ciebie, ale skoro przecież on Ciebie nie zrobił, to jakim cudem cofnąłeś się w czasie i odbiłeś dziadkowi dziewczynę, skoro przecież nie mogłeś się cofnąć, skoro Cię nie było, ale skoro Cię nie było, to znaczy, że się jednak cofnąłeś i mu ją odbiłeś, ale wtedy musiałeś być"Czytaj całość...
Wulfgorim:
Jeśli przejdziesz daną mapę, to dostajesz punkty, które naliczają się na Twoje konto. To jest "Total score", czyli wszystkie punkty zdobyte przez Ciebie w grze. Różni się to od Ranked Score'a tym, że w ranked score też masz wszystkie punkty, ale tylko z najwyższych miejsc. Dla przykładu, jeśli przejdziesz mapkę z wynikiem 100k punktów, a potem poprawisz ją na 110k, to do total score wpłynie łącznie to 100k+110k=210k, a do ranked score'a wpłynie wpierw 100k, a potem jeszcze 10k, bo poprawiłeś, innymi słowy, total score zbiera wszystkie punkty, ranked score tylko te z Twoich najwyższych miejsc na danych mapach.
A lvl nalicza się na podstawie total score'a.Czytaj całość...
Mustangx:
xDDD Jak potem wstał i zaczął się drzeć.
---
https://osu.ppy.sh/ss/1876072 speed 13
https://osu.ppy.sh/ss/1876075 speed 18 [i byłoby S, gdyby nie sfailowana końcówka, przed którą miałem 96%].
tak, to jet jedna z tych map, na których zwiększony speed daje Ci +100% do skilla.
---
https://osu.ppy.sh/ss/1876810 lvl6 takie łatwe, nie mogę uwierzyć, że kiedyś to na B przechodziłem.
---
EZIOS!
WYZYWAM CIĘ!
https://osu.ppy.sh/ss/1876294
Speed 12
mapka łatwa, ale ma pewne irytujące momenty.
___
Czytaj całość...
Dark Hunted Ghost:
Zapodam Ci później to co ja jestem w stanie na tamtej mapie co mnie wyzwałeś zrobić, :) ale za wiele się nie spodziewaj.
Czytaj całość...
Mustangx:
W sprawie 2 obrazka mam podobną sytuację :), https://osu.ppy.sh/ss/1882413 generalnie to na tym pierwszym wyniku mam o wile więcej 300MAX niż na tym drugim, ale też na pierwszym mam 13missów,, na drugim 2 :). W dodatku za pierwszy wynik mam 44pp, za drugi było 43pp. I moja kmina: Czyli pp na manii nie zależy od % :)? Bo w tej chwili an to by wychodziło.
Czytaj całość...
Mustangx:
czuj się jak ja, gdy pisaliśćie do mnie ciągle "masz coś łatwego [link do mapy]" ze standarda, a nie mogłem tego nawet przejść.
Ja osobiście po prostu czytam notki i klikam tak jak jest. Problemy mam dopiero wtedy, kiedy palce zaczynają nie nadążać, jak przy jackach/jackhammerach, ale taki jackhammery to zwykle 1/8 czy 1/16. Albo 1/32, ale w życiu czegoś tak szybkiego nie widziałem. :)
---
https://osu.ppy.sh/ss/1884334
Na S mógłbym spokojnie wyciągnąć, ale mi się nie chce, bo w sumie mapka nie jest ani trudna ani trudna specjalnie w readingu, ale ma pewne chamskie momenty.
Czytaj całość...
Ezios:
Nienawidzę hitsoundów będących częścią piosenki
Chodzi mi o te co choćby są na impereshable night
Źle wcisnę, choćby na 200 - tracę rytm i trafiam coraz gorzej
No i jeszcze na normalu jest taki moment, że niby wciskam zgodnie z rytmem, ale wpadają mi 200, potem 100 na końcu już cały czas missy, bo rytm opiera się na hitsoundach. Co, mam sobie wymyśleć rytm żeby trafić dobrze?
Czytaj całość...