osu!

strona fanowska dźwiękogry osu!

Mustangx:
https://osu.ppy.sh/b/240122 [4K HD]
https://osu.ppy.sh/s/160937 [4K HD]
https://osu.ppy.sh/b/367645?m=3 [victorica's 4K Lv.8]
https://osu.ppy.sh/b/429213?m=3 [NaxelCL's HD]
Mam sporo mapek i nie pamiętam wszystkich, ale w tych wyraźnie widać po score'ach, jakie uzyskałem, w porównaniu do innych z podobnym star.
---
ps
co się stało z manią?
tj. 5k,6k,7k itd są normalnie, a na 4k nie widzę linii oddzielających dane klawisze.
wygląda to tak:
http://imgur.com/OrDZ8Lh
sprawdzałem z 15 mapek 4k, na każdej to jest, nawet na tej, co grałem dzisiaj, na każdej tak to wygląda. Na innych liczbach klawiszy też sprawdzałem po kilka mapek, tam z kolei jest normalnie. W opcjach niczego nie znalazłem, zaraz zobaczę jakieś configi w folderze, ale i tak dziwne, bo nic nie zmieniałem.
edit:
dobra, sprawdziłem folder i w folderze ze skinem znalazłem config do 4k, ale był takowy tylko do 4k, więc wydał mi się podejrzany. Przeniosłem go do innego folderu, by nie usuwać na wszelki wypadek i bez niego wszystko jest okey. Chociaż nic nie zmieniałem w opcjach, więc... !?
___
Czytaj całość...
Ofkorse:
slowpoke
Ja wiedziałem o tym dziś rano :)

I tak cookiezi lepszy

Wiecie ile razy cookiezi podchodził żeby przejść airmana na SS?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3 :DCzytaj całość...
Ofkorse:
Ale wiesz, że człowiek nie jest nieograniczony i istnieje pewien czas, w którym mogę nacisnąć do końca klawisz i poczekać, aż ten się cofnie, a w tym samym czasie już mi przelatują jacki w hellu nisemono chuuihou?
I co mi da to, że rejestruję oczami większość tam, nie licząc pewnych momentów, jak nie mogę tego wyklikać, bo choćbym nawalał w klawiaturę jak szatan, to i tak mi to nic nie da, bo nie da się przekroczyć tego czasu. :) W mechanicznej nie muszę do końca dociskać, więc mogę to robić 2x szybciej i mam większe szanse, że nadążę nad tymi patternami.
tl;dr
istnieje w manii pewien poziom, gdzie bez mechanika już praktycznie nic nie ugrasz.
zresztą, aż się dziwię, tak mi zawzięcie tłumaczysz, a sam se kupiłeś mechanika.
Po co.
Przecież na lajcie da radę na klawie z lat 90'. :)
Czytaj całość...
Dark Hunted Ghost:
Ale ja nie kupiłem mechanika? !?
To Ezios kupował.

Generalnie czas reakcji nawet membranowych klawiatur wystarczy spokojnie, by singletappować do około 250BPM (tylko że nikt tak nie robi bo to kompletny idiotyzm). Nie ma sensu wydawać kasy na mechanika, w momencie w którym wystarczy potrenować trochę na czymś innym. Nie mówię, że mechanik nie jest potrzebny do grania czegoś trudniejszego, gdyby tak było to nikt by ich nie kupował. Problem w tym, że zwalanie winy na sprzęt to nie jest dobry pomysł, w momencie w którym to ty jesteś zbyt wolny :P
Czytaj całość...
Ofkorse:
A, dobra, mój błąd.

Pamiętam, że była jedna taka mapa, gdzie Ezios miał więcej punktów ode mnie, bo ciągle na jackach missowałem. Ile nie nawalałem w klawisz i jak szybko, to ciągle miss. A u niego akurat te momenty wychodziły banalnie, sam wtedy stwierdzil, że jacki nie takie trudne. Więc jednak klawiatura coś daje, zwłaszcza, że takie jacki potrafią być na 1/8 beatsów czy wyżej.
https://i.ppy.sh/6b83448baa12962a886727f743473747dafb98c9/687474703a2f2f7075752e73682f33556d42792e706e67
https://i.ppy.sh/104ca7ab3755c11be2d79a6ddb9d320e9e7521fd/687474703a2f2f7075752e73682f33566c33532e706e67
to są momenty, kiedy mówię, że tak, potrzebny tu jest mechanik. A teraz im trudniejsze gram mapy, tym okazuje się, że częściej są tego rodzaju rzeczy.
Zresztą, de facto, powiedziałeś, że "Nie mówię, że mechanik nie jest potrzebny do grania czegoś trudniejszego". Wiesz, te mapy, które ja już gram, to są te topowe. Jest tylko kilka trudniejszych mapek 4star+ [chociaż unrankedowych jest pewnie więcej, ale to są dla ideu i innych Abcdullahów] i jakieś kilkadziesiąt 3,5+, chociaż i takie już staram się grać. Czyli to jest już taka końcówka. Nie przeczę, że są momenty, które mógłbym ogarnąć, ba, jest ich też dużo, ale jestem też przekonany, że są momenty, których nigdy nie zrobię dobrze bez mechanika.Czytaj całość...
Ofkorse:
No wreszcie panie :D gratz. Teraz ja muszę się zmotywować do powrotu aby to 2.5k wbić. Bo jak na razie udało mi się w końcu to Efecnąć :) https://osu.ppy.sh/ss/1941454
Czytaj całość...
Mader Father:
Ewentualnie symulator sadownika, ale to dla casuali

Idrieviel:
Dam ci moją paczkę z dobrymi mapami
Za chwilę, jak wejdę na kompa
Czytaj całość...
Ezios:
Lepiej na sam standard

Hertil nie bedzie czul sie zle bo nie bedzie ostatni

Przykladowy post:
Spis graczy aktywnych w temacie:

Ofkorse = https://osu.ppy.sh/u/Rakharow [Standard]
Ezios = https://osu.ppy.sh/u/Ezios311 [Standard, Taiko & Mania]
Mustang = http://osu.ppy.sh/u/Mustang1x1 [Standard & Mania]
Gufag = https://osu.ppy.sh/u/gufat [Standard & Taiko]
Hertil = https://osu.ppy.sh/u/Hertil [Standard]
Dark Hunted Ghost = https://osu.ppy.sh/u/jokobo [Mania]

Czytaj całość...
Pan Jabłkowy:
Na początku możesz trochę bardziej pozwolić sobie na przechodzenie trudniejszych map, od czasu do czasu zrób sobie na czymś fullcombo, żeby nie stracić accuracy. Jak już dojdziesz do trudniejszych hardów/łatwiejszych insejnów to wtedy już lepiej skupić się na robieniu FC
Czytaj całość...
komilll:
A, w tym sensie.
Tam używa się głównie bandaży. Reszta dodatków, granaty, łańcuchy i ogólnie, są śmieszne, ale jest ich mało i kosztują, szkoda naboi, zwłaszcza, że od tier4 bronie kosztują, a mało Ci loota surowców na nie.
32k naboi na 1 broń tier4 bodajże, a za grę dostajesz ~2k? Czy jakoś tak.
Czytaj całość...