osu!

strona fanowska dźwiękogry osu!

Pan Jabłkowy:
Zmień skina
Aesthetic HD polecam
https://osu.ppy.sh/forum/t/189843
Hertil:
Ty chyba znasz
Czytaj całość...
komilll:
Możesz, ale najwięcej map jest 4k i 7k, innych jest niezbyt dużo. 8k jest fajne, tylko zrób sobie tak, żeby twoje ustawienie klawiszy było takie same jak na 7k, tylko pierwszy klawisz przypisz sobie na lewego albo prawego shifta. Będzie łatwiej się przestawić.
Czytaj całość...
Mustangx:
Bo rankingowych map jest jakieś 10-15 na krzyż, nierankingowych też mało. :P
8k na tą chwilę nie jest w ogóle rozwijane.
Angel Beatsy chyba mają kilka 8k, jeszcze jedna nutka z sporą ilością diffów, ale nie pamiętam jaka, no i jest jedna only 8k bodajże. Tyle ile pamiętam z 8k.
Teraz sprawdziłem, łącznie mam 17 mapek na 8k. Dla przykładu, 6k - 309 mapek, 5k - 421.
Czytaj całość...
Mustangx:
Ja sobie samemu robię, po prostu zrobiłem sobie na szybko szablon [ http://i.imgur.com/mG1w3Gj.png ] i jak chcę coś pokazać, to 2 minutki roboty i mam jakiś prosty pattern.
Jeszcze tam nie ma szablonu streamów, ale to dlatego, bo nie widzę żadnych wkurzających patternów z wykorzystaniem streamów, więc nie pokazuje ich.
Generalnie jak chcesz coś zrobisz, odpalasz jakikolwiek program do grafiki rastrowej, nawet painta, kopiujesz sobie jakikolwiek biały klawisz z boku, ewentualnie czerwony jak bardziej skomplikowane patterny, by łatwiej się czytało, no i robisz. A pasek klawiszy po bokach służy Ci jako linijka, np. wyżej wykonany pattern był robiony co dwa klawisze.
---
https://www.youtube.com/watch?v=vAS8d_KL5zQ
FC !?
Free PP, top rank.
Czytaj całość...
Większość ludzi w CtB robi tylko pobugowane stare mapy, które mają zawyżoną ilość gwiazdek, przez co ich skill nie pasuje do ich pp. Nabiją z 2k pp i potem porzucają mod, bo żeby dostać jakiekolwiek dalsze pp muszą przerzucić się z tych normali na trudniejsze insane lub plattery (jest to odpowiednik harda w CtB, 5+ gwiazdek, wymagana bardzo dobra kontrola dasha + nieustanne jego używanie, na tych mapach występują również hyperdashe). Różnica pomiędzy mapą przekonwertowaną a zmapowaną pod CtB jest ogromna, coś jak w manii. Ktoś mógłby zająć się star ratingiem niektórych map, bo to żadna satysfakcja, gdy pierwszy tysiąc można dostać praktycznie za nic.
Czytaj całość...
Mustangx:
Also, jeszcze jedno pytanie
po co grasz w Nisemono?
Bo tak patrzę, mówisz mi, że te mapy, co ja mam na A, to Ty przechodzisz tak na B, wcześniej bylo coś o tym, że te co przechodzę 97-98%, to Ty na 93-94%, a chcesz grać w Nisemono, jak to kompletnie nie mój poziom, Twój też nie? :)
---
https://osu.ppy.sh/ss/1954952
boli
ała
Czytaj całość...
Mustangx:
Ale i tak na 100% skończyło się na randomowym klikaniu/klikaniu szybko 4 klawiszy naraz, sam tak passnąłem ją, więc jak sam widzisz, na razie nie masz potrzeby, by się niepokoić tym, że jacki na 1/8 beatsa czy więcej Ci nie chodzą na monitorze. :)
Tak jak ja na razie jeszcze daję radę z klawiaturą, chociaż przyznam, że niektóre mapki 3,5+ star już mi się ciężko gra i jak trafiają się jakieś skompresowane patterny a'la właśnie jacki, to po prostu nie dam rady. Ale mam jeszcze czas, wpierw muszę ogarnąć 3,00-3,50 star mapki.
---
https://osu.ppy.sh/ss/1954980
MVP
---
Pamietam, Ezios, pytałeś się mnie kiedyś, czy przejdę Infinite Hallelujah
https://osu.ppy.sh/ss/1954993
Tak
xD
Czytaj całość...
Aha, I see USA przegrało przez dyskwalifikację bo zawodnicy nie przyszli. Zamiast normalnego meczu zrobili "exhibition match" aby Remi flan z USA który chyba jako jedyny przyszedł z teamu USA, mógł pokazać jak gra. Grał 1v1 z ludźmi z japońskiego teamu :).
Czytaj całość...
Ezios:
Ty też grasz głównie 4k. Ma czas. Fakt, im prędzej tym lepiej, ale on ma tylko ~4k PC, Hudonom ~20k PC, to 4x mniej. Spokojnie. :D
Nie grałem wszystkie, ale część z nich posiada po prostu zbyt irytujące patterny. Ostatnio dawałem This will be the day, gdzieś na górze jest.
https://osu.ppy.sh/ss/1957357 - 3,11star
u mnie mapki blisko tego star rating to w 90% A lub S.
Mustangx:
Bo grałem sporo easy convertów. Przecież ja w manie tak naprawdę zacząłem grac od jakiś 2 miechów. :)Czytaj całość...
Ezios:
no ja nerdziłem ostro convertów, niektóre mapy po 50 razy albo więcej, by mieć jak najwyższe miejsce.
A teraz pomnóż to przez 600 i już masz 30000 :)
Nie no, nie wszystkie tak grałem, ale myślę, że przynajmniej połowa moich PC to konwerty. W sumie jakby się dało sprawdzić jakoś, to byłoby fajnie.
Mało
ale miałbym 100% :(
https://osu.ppy.sh/ss/1958107
first time
czyli 5k na poziomie 2,10 star nie jest trudne. Sprawdzę potem, do jakiego mniej więcej poziomu dobiję na 5k.
Bo na razie France vs. Argentina na We're so happy extreme. Grałem... masakra.
Euroe nie w formie troszkę, troszkę dziwne.
---
Dobra, wracam do swojego grania mapek 5k
https://osu.ppy.sh/ss/1958186
FC !?
___
Czytaj całość...