osu!

strona fanowska dźwiękogry osu!

Zielony-Łowca:
Na Firefoxie nie chciał mi się pobrać, jak odpaliłem Operę to nie miałem żadnych problemów, po prostu wyskoczyło okienko z downloadem, a jak się pobrało to wystarczy kliknąć 2 razy na ikonkę :). Tylko się nie zdziw jak zobaczysz co to za skin.
Czytaj całość...
Pan Jabłkowy:
Wydaje ci się, na manii się szybko skilluje. Kiedyś patrze, najłatwiejszy poziom Water Horizona - to się da przejść? Teraz zrobiłem Skę na najtrudniejszym, a tak niedawno najłatwiejszego poziomu nie ogarniałem. Dam ci skina fajnego, tylko go zmodyfikuje pod normalnego gracza
Czytaj całość...
Zielony-Łowca:
To słaby przykład jego skilla, ruruczi go przebił

To jest dobry przykład, do tej pory nikt nie zrobił na tym FC
http://youtu.be/R0mp-giu3WY
Czytaj całość...
Remeos:
To już kupisz mechanika bez problemu
Jakie switche? http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/
Do osu każdy rodzaj się nadaje
Czytaj całość...
Zielony-Łowca:
Bo grał setki starych map w starym systemie pp, gdzie ilość punktów nie zależała praktycznie od trudności mapy, bo wszystkie od harda wzwyż liczyły się tak samo
Czytaj całość...
veiter:
Na samym początku tematu jest to wszystko opisane
Ale skopiuje
Teraz czas na ustawienia, w tej sferze najwięcej jest błędów popełnianych przez początkujących graczy. Przede wszystkim złym nawykiem jest zwiększanie czułości z nadzieją, że uda nam się nadążyć za mapą. Jest to podstawowy błąd, nieudolna próba zrobienia sobie "skrótu" do grania lepiej. Wysoka czułość wymaga niesamowitej precyzji jeśli chodzi o ruchy dłoni, powoduje również, że napinamy bardzo nadgarstek w celu usztywnienia naszych ruchów, co powoduje często ból. Przez ponad 2 lata gry doszedłem do wniosku, że to nie sprzęt powinien się dostosować do nas, tylko my do niego. W tym wypadku po prostu trzeba nauczyć się więcej ruszać ręką przy odpowiednio niskiej czułości. Może na początku wydawać się męczące, ale to jest właśnie część treningu, każdy ponadprzeciętny gracz wyrobił sobie palce i dłonie poprzez długotrwały trening.
Jaka czułość jest najlepsza i jak ją ustawić?
Preferencje i umiejętności (np. z innych gier) są różne, ale z reguły zasada jest taka, że najlepsza do osu! jest najniższa czułość, która pozwala na sięgnięcie każdego miejsca na ekranie osu! bez większego wysiłku czy utraty kontroli.. Najważniejszą zaletą niższej czułości jest zwyczajna precyzja, niedokładności w ruchu można zawsze skorygować oraz lepiej buduje nam się tzw. pamięć mięśniowa (muscle memory), najważniejszy element jeśli chodzi o celowanie myszką. Pamięć mięśniowa to nic innego niż właściwość dzięki której po prostu wiemy (pamiętamy), ile trzeba ruszyć myszką by trafić w dany punkt na mapie.
Ustawianie czułości zaczynamy od ustawienia wartości domyślnych czułości zarówno w osu! jak i windowsie.(6/11 w windowsie i 1,0x w osu to domyślne przyp. Mustanga) Dlaczego? W przypadku osu! zwiększenie czułości powoduje delikatną, ale zauważalną akcelerację (niechciane przyspieszenie ruchu myszki) natomiast w windowsie powoduje przeskakiwanie pikseli, co również ogranicza precyzję. Kolejnym ważnym punktem jest odznaczenie w ustawieniach myszy opcji "zwiększ precyzję wskaźnika". Owa precyzja jest pewnym rodzajem sztucznej akceleracji, nasze ruchy są zależne nie od odległości jaką pokonamy, ale też od szybkości wykonanego ruchu. W grach typu Quake takie coś by przeszło, ale w osu!, gdzie potrzebujesz ciągłego i dokładnego ruchu jest ona często strzałem w kolano.
"No to teraz jak mam ustawić czułość??" Zmienić czułość bez negatywnego wpływu na dokładność sensora można dwoma sposobami: zmianą rozdzielczości osu! (im większa tym mniejsza czułość) oraz DPI myszy. Nie wszystkie myszy mają możliwość zmiany DPI, ale nadal nie powinno być aż tak trudno ustawić nam odpowiednią czułość. Typowe myszy z dolnej półki, bez zmiennego DPI, mają stałe 800 lub 1000 DPI w zdecydowanej większości. Rozdzielczość osu! przy takim DPI powinna być od 1024x768 do 1284x1024 - To są moje propozycje, ale proszę traktować to jako BAZĘ, z której będziecie eksperymentować. Jeśli czujesz, że potrzebujesz nieco więcej precyzji i dasz radę "machać" nieco więcej myszką, zwiększ rozdzielczość lub zmniejsz DPI. Jeśli, pomimo długiego przyzwyczajania się (jakieś 2 tyg), nadal masz problemy z wolnym kursorem, zrób odwrotnie.
PAMIĘTAJ: PRZYZWYCZAIĆ SIĘ DA NIEMALŻE DO KAŻDEGO USTAWIENIA CZUŁOŚCI, WYBIERZ TO, KTÓRE MAKSYMALIZUJE TWÓJ PERFORMANCE
Czytaj całość...
Mustangx:
Mapa, która nie ma nawet 3.5 star.

Tru

Zagrałem dziś z 4 mapy, nawet się dziwię, że nie mam obecnie takiego hype'u aby grać non stop jak to kiedyś było. Przynajmniej ma matmę więcej czasu mam. Na bardziej regularne pogrywanie w tą gierkę jeszcze kiedyś znajdę czas.
Czytaj całość...
Zielony-Łowca:
Takie przestawienie jest naprawdę bardzo ciężkie ._. Nawet teraz, mimo przerwy tych kilku miesięcy, jeśli włączę sobie OSU na tych parę mapek, to mimo, że nie mam takiego szału na granie non stop jak kiedyś na OSU to i tak jestem niezadowolony jeśli idzie mi gorzej niż kiedyś. Ogólnie bardzo ciężko jest grać, jak to określiłeś "bez myśli". Jeśli pogrywasz w coś na czym Ci zależy to niemal zawsze będziesz zdenerwowany, gdy nie idzie tak jakbyś chciał aby szło ._.
Czytaj całość...
Dark Hunted Ghost:
No i powiedz mi jak tu przy takiej grze się nie denerwować, kiedy goście, których zapraszasz do gry maja 10x lepszy start niż Ty... Zanim ja cokolwiek w Brave'ie osiągnąłem to minęło parę miesiecy a żadna z jednostek które dostałem na początku nie jest mi w obecnej mecie w żaden sposób przydatna... Tymczasem jeden z nich jako swojego 2 pulla dostał jednostkę która ma 6 (najwyższy) poziom ewolucji, na co jest może z 0.5% szans, a potem się mnie pyta gdzie ja niby miałem problemy z robieniem questów... Może miałem bo tak jakby ja nie miałem kozackiej jednostki, która potrafi te noobskie dungi wysolować... Oczywiście aby było śmieszniej to chwilę później gość zaczął dostawać wszystkie jednostki które ja chciałem. I tak jakoś się złożyło, że w pewnym momencie on miał 3 mitigatorów(jednostki zmniejszające dmg o 50%) a ja jednego... w dodatku najsłabszego z dostępnych i o słabym typie... Ale i tak najbardziej mnie zdenerwowało, jak zrobiłem 16 summonów z Rare Summon Gate aby tylko dostać offensive healera (na którego była w tamtym czasie podwyższona szansa na pull) i oczywiście go nie dostałem... Natomiast ten kumpell pullnął go 2 dni później... przez przypadek... summonował tylko raz... bez zwiększonej szansy na pull... idę robić zadania z matmy czyli jedyne co mi wychodzi.Czytaj całość...
Mustangx:
Wait, wait.

Ofkorse napisał(a):
Dark Hunted Ghost:
Co tam opinia najlepszych polskich graczy, DHG wie lepiej!

Podsumowując:
1) Dałeś plusa Ofkorsowi, który napisał "opinia" = zgadzasz się z nim.
2) Zacytowałem słowa Ofkorsa, zaprzeczając im.
3) Doczepiłeś się słowa "opinia", które zostało użyte w poście Ofkorsa, któremu dałeś plusa = nie zgadzasz się ze mną.
Pomyśl, jak bardzo NIEOBIEKTYWNY sam jesteś, a następnie mów o obiektywizmie. :)
Czytaj całość...