osu!

strona fanowska dźwiękogry osu!

Mustangx:
ehh
uwierz mi na słowo
grałem ponad 2k map
Od ponad pół roku nim pokaże mi się screen, ja już wiem na 100% co dostałem i dlaczego tak.
100'tki mają mało do gadania, na S wystarczy 90% 300 + NIE MOŻNA MIEC WIĘCEJ NIŻ 1-2% 50'ek i żadnego missa. Wiesz co to oznacza? Że mając 8% 100'ek nadal masz S. Mając te 2% 50'ek już masz A. Nadal uważasz, że to nie ma znaczenia, czy dostaje się 100 czy 50 i wpływa to tylko na score? To tak nie jest. Po prostu uwierz mi na słowo. Dodatkowo, co nie jest pisane, dawniej była zasada odnośnie 1x50/100combo czy kółek, nie pamiętam, ale to była niepisana zasada, która się sprawdzała. I im więcej dostaniesz pod rząd, tym bardziej się sprawdza. Do tych dwóch nie jestem pewien, bo mogą się sprawdzić, ale jak widać, to działa. PO prostu uwierz mi na słowo, bo naprawdę, gram w tą grę ponad 2 lata i wiem jak to wygląda. I nie zauważyłem przez ten czas zmiany systemu grade'owania, tak jak to w przypadku. Em, przykład jest nieuzasadniony, bo wliczałeś w to missy.
Specjalnie dla Ciebie poszukałem
SS = 100% accuracy
S = Over 90% 300s, less than 1% 50s and no misses.
A = Over 80% 300s and no misses OR over 90% 300s.
B = Over 70% 300s and no misses OR over 80% 300s.
C = Over 60% 300s.
D = Anything else.
Czytaj całość...
Dark Hunted Ghost:
No to mów (a raczej pisz), że stres :). Mnie tam mapy nie stresują, chyba ze gram aby wbić pp i pod sam koniec zaliczam missa :), lub przechodzę jakiegoś crn'a i się wykładam pod koniec mapy(lub na samym jej początku). To chyba w sumie wyszło, że się cały czas stresuję :P, ale trudno.
Mój kumpel ostatnio określił mnie, że nie jestem normalny :), że normalni ludzie jak grają w OSU! to 2-3 mapy na odstresowanie i wyłączają potem grę, a my tu wszyscy się stresujemy jak gramy jakieś insane'y czy inne wymyślne rzeczy, aby był jak najlepszy wynik.
Czytaj całość...
Ofkorse:
To jest prawdziwy freedom dive dla ubogich
http://osu.ppy.sh/s/129676


Zamiast grać insejny, to gram na jakiś poziomach typu extra czy death, żeby tylko je przejść. Nic dziwnego że potem nie mogę normalnych insejnów fcnąć, przynajmniej nie z powyżej 96% acc
Czytaj całość...
Mustangx:
mhm. Ma ~1,5k ss'ek i tylko 10 S'ek. Zresztą, większość jego SS jest na full punktów (bo w osu!manii maksymalny próg punktowy na mapie to 1m, tam oprócz zwykłych 300 masz jeszcze MAX, czyli takie kolorowe 300, dlatego przejście mapy na SS to nie problem, ale zdobycie samych MAX'ów [a te mają bardzo mały margines błędu, wręcz idealnie trza trafiać]).
Czytaj całość...
rasenshuriken:
na razie nic. Nie wiem czy oni jeszcze pracują nad osu!manią, czy tak zostanie, ale w chwili obecnej mody są tylko for fun, nie dają Ci żadnych "bonusów". Limit punktów 1m był od początku, jak wprowadzili to, tak testowo, tak już zostało, a jak z modami będzie, to nie wiem. :)
Czytaj całość...
Ofkorse:
Pograj trochę bardzo szybkich map z jumpami, powinno pomóc przy trudnych patternach. Tylko nie zbyt dużo, bo będziesz miał takiego skilla jak ja :P Gdybym grał tak jak ty, czyli cały czas zwykłe insejny na których mogę zrobić full combo, to pewnie miał bym już ze 2k pp. Jednak od zawsze lubię grać na mapach do których muszę kilkanaście razy podchodzić żeby je przejść :P To mi sprawia przyjemność, przy robienu fc zwykle jestem tak roztrzęsiony, że ledwo co myszkę trzymam. Efekty takiego grania są raczej marne, nie polecamCzytaj całość...
UP:
Tak, jest lepszy - gra od 2 lat, ja od 6msc. Tak tak, z tych 2 lat pewnie grał 2 tygodnie. Jego progress stoi w miejscu - każdy to wie, on sam też. Na tą chwilę powinien grać najlepiej z nas wszystkich. Wielu fanów Guitar Hero nie wie o istnieniu osu!, po za tym jeśli zacytujesz fragment, gdzie mówię, że osu!mania jest łatwa to Cię przeproszę i zacznę chwalić :)
Czytaj całość...
Mustangx:
ctb robi się trudne od hardów/insane'ów. Wtedy zaczyna się wykorzystywanie Shifta, czyli przyśpieszenia, no i ciężko się to ogarnia [przynajmniej na początku, bo długo w ctb nie grałem]. Ale według mnie ctb mija się trochę z celem gry. Wszędzie coś się tam klika w rytm, a tu w sumie jeździsz sobie po jednej płaszczyźnie i musisz tylko ogarniać, czy te owocki wpadają do koszyczka.
Czytaj całość...
Gufat:
Ja miałem 80 a ty 50 :P

Pp nie ma znaczenia, ja mam za dużo pp a gram jak lama :P
:at:mavter
Mało bym nie zapomniał, graj insejny :P
Czytaj całość...
jjay harci:
Graj insejny. Szczerze, nie patrz się na nazwy poziomów trudności, tylko na to jakie top 50. Jak cały top 50 ma 100%acc z HD HR DT to znaczy że mapa jest bardzo łatwa. Jak kilka najlepszych graczy ma full combo z HD HR, kilkanaście z HD a reszta no mod, to znaczy że mapa jest bardzo trudna i nawet ja mam problemy z ich przejściem. Poziom trudności przy dobrze zrobionych mapach zwykle idzie tak no mod < hd < hd hr < hd dt < hd hr dt (czasem hd hr fl) < hd hr dt flCzytaj całość...