osu!

strona fanowska dźwiękogry osu!

Ezios:
You Don't Snap To Notes
This is probably one of the biggest problems I see when spectating other people, you aren't snapping to the notes. What I mean by this is that you should make one motion between two notes and land as close as you can to the center although this is difficult without tons and tons of practice, it will come to you in time if you snap to notes by making one motion directly to the note.Don't quickly head over to the note and when you get close slow down to try and adjust your aim making two motions (one quick motion followed by another slower one) ,that is not snapping to the note, that's what I like to call half ass snapping (sounds like a stupid dance you'd see in a rap video) BUT unlike most stupid dances that seem to take off such as the Harlem shake,and even if you can lean with it while rocking with it, half ass snapping wont get you anywhere.
Czytaj całość...
Gufat:
Nie rozumiem Twojego bólu dupy. Ten system jest od b. dawna więc o co się spinać? O to, że teraz widać star rating w grze a nie tylko na stronie? B. dobrze że widać w grze i nie muszę co chwila włączać przeglądarki i sprawdzać, czy daną mapę opłaca mi się grać abym dostał w miarę przyzwoite pp. Sam system jest może niedopracowany, ale na pewno nie zgodzę się że jest to "nowy" system jak go nazwałeś. Formułuj swoje myśli konkretniej aby nie było takich błędów na przyszłość, bo mnie to trochę irytuje, że piszesz o starym systemie jakby był nowy :D.
Czytaj całość...
LOLOLOLOLOL jak znajomość mapki pomaga
gram sobie w manie na pewnej mapce, ogólnie prędkość jest taka... średnio-szybka, nie wiem jak to ująć, nie jest szczególnie szybka, bym zaczął nie ogarniać, ale nie jest też taka 'na luzie', bo muszę się jednak skupić. No, połowa mapki minęła, dochodzi do 3/4 i wtedy taka myśl "Ej, zaraz, czy zaraz nie zaczną czasem nawalać w tą perkusję jak powaleni?". No i zaczęli, a w tym momencie mapka przyśpieszyła i ledwo ogarnąłem właśnie dzięki temu, że jeszcze przed tym sobie przypomniałem o tym i nastawiłem się na taką możliwość przyśpieszenia. :)DD
---
https://osu.ppy.sh/b/41542?m=3
http://hostuje.net/file.php?id=219717cafb821569fd420f7f7ed80efe
OMG OMG TYLE STRESU
dlatego nie lubię 7k
---
http://puu.sh/9muXB/a6f3b05c97.jpg ALE LAMA
potem zagrałem w tą mapę:
Czytaj całość...
Mr Patrick:
Nie martw się, każdy kiedyś był słaby, nawet taki www. Po prostu graj dużo mapek i zwiększaj odpowiednio poziom trudności. Ale pamiętaj aby nie przesadzać zbytnio z nim. Od razu kilka pro tipów: nie klikaj MYSZKIEM tylko na zmianę z/x, na wyższych poziomach trudności bardzo to poprawia łatwość gry. Ściągnij tego skina co mustang zapodał, obecnie to jeden z najlepszych, przynajmniej moim zdaniem. I tych 300 ma nie być jak zainstalujesz tego skina, wyskakujące 300 strasznie pogarszają pole widzenia. O mapki mnie nie pytaj, ściągaj co znajdziesz albo to co tutaj Ci podeślą, ja się nie znam na mapach dla początkujących.
Czytaj całość...
Mr Patrick:
Pytanie za 100 punktów :). Trzymaj z/x na piłeczce (albo kółku, jeśli zainstalowałeś tego skina co, naprawdę polecam) do czasu aż slider się skończy i dostaniesz za niego punkty. Powinieneś z czasem sam zauważyć kiedy należy kursor przesunąć gdy slider dobiega końca, bo jak zrobisz to za szybko wyskoczy ci 100 zamiast 300. Na low mapach to jeszcze te slidery są łatwe bo często da się skończyć slidera, pójść do WC, wrócić z niego i dopiero kliknąć w kółko.
Czytaj całość...
Mr Patrick:
Jak pierścień zbliżający się do kółka w sliderze będzie dostatecznie blisko kółka, to wciśnij i przytrzymaj klawisz X albo Z ( jak używasz myszki do klikania to przestań, nic w ten sposób nie osiągniesz). Pojawi się poruszające kółko wzdłuż slidera z otaczającym go cienkim pierścieniem. I najważniejsze te kółko idzie same, z ustaloną z góry prędkością Ty nie możesz przeciągać kółka, musisz nadążyć za tym automatycznym ruchem. Pierścień oznacza obszar za który nie możesz wyjść kursorem podczas przesuwania slidera. Z czasem pierścień stanie się zbędny i można go usunąć, bo będziesz w stanie robić to automatycznie. Slidery to najłatwiejsza część osu, potem będziesz miał jumpy (pojedyńcze kółka które dzieli spora odległość od siebie) i streamy (dużo kółek ściśniętych blisko siebie, które idą tak szybko, że trzeba klikać dwoma palcami)Czytaj całość...
Mr Patrick:
Ja C i V, ale tylko dlatego że mam tableta i wygodniej mi jest jak klawisze są bliżej drugie ręki

Uprzedam pytanie - tablet nie sprawi że będziesz grał lepiej
Czytaj całość...
Tak mało brakowało :(
https://osu.ppy.sh/ss/1709320

https://osu.ppy.sh/b/173391

To jest chore, nic nie umiem streamować
https://osu.ppy.sh/ss/1709336 171 bpm
https://osu.ppy.sh/ss/1709347 194 bpm
Czytaj całość...
Dark Hunted Ghost napisał(a):
:at:Mr Patrick:
Jak easy będą Ci juz na luzie szły, to próbuj je albo z modami albo przechodź na normale powoli. :P

Czytaj całość...
Ezios:
Nie nie
chodziło mi o to
aby dopisać mnie na top1
z racji tego, że gram w manie, rozumiesz... :)

also, 129 miejsce w PL
---
Jak to jest, że ludzie, którzy są pro w jednej rzeczy, często są pro i w drugiej.
2 polak na osu!manii jest jednocześnie #112 polakiem w standardzie.
3 polak na osu!manii jest jednocześnie #195 polakiem w standardzie.
5 polak na osu!manii jest jednocześnie #44 polakiem w standardzie. [gościu robi 4star mapki z DT i HD :)]
ETC ETC
Czytaj całość...