osu!

strona fanowska dźwiękogry osu!

Osu - gra rytmiczna
Alon No Fear:
Nigdy nie pomyślałbym, że ktoś chce ze mną się kłócić w kwestii osu!manii... :)
Po pierwsze, nawet na standardzie generalnie ciężko wycenić mapę "z widzenia". Dla mnie big black wydaje się łatwy, czy to oznacza, że mapa jest łatwa? Nie, bo co innego oglądać, a co innego grać. W Sisters noise miałem okazję grać akurat. Reading na poziomie koreańców.
Druga sprawa, patterny.
Bujda, że jest komfortowo ułożona. layered stairsy zakończone rushami [ok. 15 sekunda], long-note layeringi trwające po 10 sekund, 30-32 sekunda - inversy, chociaż przyznam, że krótkie. Slider streamy to piekło, zwłaszcza na takiej szybkiej mapce. Momentami pojawiają się także drzewka [ok. 1 minuta]. Zresztą, zaraz potem są podwójne drzewka, ale drzewka ogólnie trudne nie są. Do tego końcówka - przeplatają się z 5 patternów jednakowoż trudnych, jedno z najbardziej chamskich zagrań, wybijanie człowieka co chwilę z rytmu. :) Gdyby na tej mapce dali jakieś jackhammery w trakcie inversów, to byłaby to jedna z trudniejszych mapek.
https://www.youtube.com/watch?v=UkhXyqY6EQY
to jest idealny przykład mapy, której nie należy oceniać po tym, czy wygląda skomplikowanie czy nie.
Czemu? Ta mapa wydaje się łatwa, zero sliderów, jakiś skomplikowanych rzeczy. W rzeczywistości, jeśli miałbym ją zanalizować mym nie do końca profesjonalnym okiem, ale mimo to, bardzo interesuję się "budową" mapek na manii:
pierwsze 15-20 sekund to wręcz banał, myślę, że nawet ja mógłbym to passnąć.
Od 23 sekundy zaczyna się... plątanina rushów z chord streamami. Nawet nie wiem, czy to nie jest jeszcze inny pattern, ale najprawdopodobniej to ma coś z rusha i chord streamów. Lecimy dalej, zaczynają się od około 30 sekundy polyrhythmsy ALBO COŚ PODOBNEGO. To już jest ten moment, kiedy nie jestem w stanie odczytać patternów. 40 sekunda - brackety. Oh, zapomniałbym dodać. Advanced brackety. Z pozoru łatwe, w rzeczywistości piekło. Chyba przewijają się tam double jacki, chyba, bo moje oko nie wychwytuje, czy to taki szybki ruch klawisza, czy te klawisze są podwójne. Od około 1:25 zaczyna się coś, czego nie skomentuje. Nie, ja nie wiem co to jest. Jakieś zmutowane rushe? NIE MAM POJĘCIA...

Jedyne co brakuje tym dwóm mapom, to jackhammery. To chyba najtrudniejszy pattern, jaki został stworzony. 1/32 beatsa, po prostu nie da się tak klikać, koreańce nie nadążają, przez co traktuje się ten pattern po prostu na zasadzie "byleby przeżyć". No po prostu nie da się tak klikać, musiałbyś mieć chyba dwa klawisze nadpisane na jeden, żeby móc nimi naprzemiennie klikać. MOŻE BYŚ WYROBIŁ. A jacków nigdy nie widziałem w o2jamie, przyznam. Ale tak, na koniec, podsumowując, chciałem powiedzieć to co Ezios napisał - Sisters noise MA trudniejsze patterny. No i jest szybsze. :)

Ezios:
Zaraz looknę na to.
4k easy? 2,90star? STARTUJEMY.
eeee
sam to zrobiłeś?

Komentarze:

2014-07-23 16:32:03, Mustangx:

Dark Hunted Ghost:
A nie można bardziej po ludzkiemu?
Może byś chociaż podlinkował, albo byś chociaż dał obrazki tych patternów