osu!

strona fanowska dźwiękogry osu!

Osu - gra rytmiczna
Ezios:
wszystko jasne :) Zresztą, zważaj na to, masz mechanika, na mechaniku się mniej męczy, bo wystarczy draśniecie przycisku.
A co do reszty, to co niżej.
https://osu.ppy.sh/ss/1863323
speed 12, od tego, że kciukiem nie ruszałem przez 4 minuty boli mnie w zgięciu :) A chciałem poćwiczyć 7k. Also, co do tego, że każdy gra na takim speedzie jaki mu pasuje. No oczywiscie, nikt nie będzie zmuszać kogoś do grania na wyższym, ale im większy speed, tym generalnie masz lepszego progressa, o ile go mniej więcej ogarniasz, ćwiczysz sobie reading, palce, etc.

Ofkorse:
Działa, to, z jaką prędkością porusza się klawisz wpływa na szereg różnych rzeczy, oddziałuje psychicznie [chociażby stres czy większy tryhard związany z faktem, że łatwiej się pomylić i bardziej musisz wysilić się, aby przeczytać mapę] i fizycznie [większy wysiłek spowodowany jest faktem, że Twoje ruchy palcami staną się bardziej chaotyczne i będziesz wkładać w nie więcej energii, ze względu na nawias wyżej]. Wiem to z doświadczenia, bo co innego klikać na pałę i mieć olewkę, że nawet nie muszę skupiać się na mapie, a co innego siedzieć w bezruchu i nie móc nawet mrugnąć. :P
Patrzysz na kwestię stricte techniczne, ale to Ty grasz w tą grę, nie system. Jak biegniesz sobie od tak, z dowolną prędkością i w sumie nie przykładasz do tego uwagi, to się mniej zmęczysz, niż jakbyś biegł ze swoją maksymalną szybkością, gdzie liczy się dla Ciebie każda sekunda wyniku. No ale to jest oczywiste. :)

Komentarze:

2014-07-27 18:24:00, Ezios:

Dark Hunted Ghost:
Hmm, to chyba też zależy od samego gracza. Aczkolwiek jak mówiłem na pewno jest jakieś powiązanie między speedsetem a wymaganą siłą, ale jednak i tak nie będziesz przecież grał na zbyt szybkim speedsecie jeśli chcesz dobrze passnąć mapę no nie? A wtedy okazuje się, ze mapa nie jest na staminę :).